Dřevostavby. Argumenty, které vás přesvědčí
V zemích, kde dřevostavby https://www.lavarohouse.cz/ještě stále vyvolávají rozporuplné reakce nebo tam kde musely ustoupit kvůli nesmyslným legislativám, se pomalu ale jistě dostává znovu do povědomí tento netradiční druh bydlení. Přitom ve Skandinávii nebo na Novém Zélandě přitom můžete tento typ staveb obdivovat již několik desítek let a těší se zde velké oblibě. Proč tomu tak je? Moderní dřevostavby mají hned několik výhod, pyšní se velmi dobrými energetickými vlastnostmi a přinášejí přijatelný poměr mezi kvalitou a konečnou cenou.
Mnoho lidí jako první napadne otázka, jak je to se samotnou životností staveb? Vydrží dřevěné domy několik generací jako je tomu u cihlového domu. Je trochu úsměvné, že nikoho ani nenapadne zeptat se na životnost, pokud se jedná o klasický zděný dům z dřevěným krovem. Krov je ve většině případů ale také ze dřeva. Životnost určuje hlavně péče vlastníka o dřevěnou konstrukci v průběhu jejího používání. Obecně lze ale říci, že dřevostavba vydrží kolem 70 let.
Pak vás jistě napadne, jak je to s hořlavostí. Když dřevo je přece hořlavé? Jenže i dřevostavba musí splňovat nejnovější protipožární nomy, stejně jako cihlové domy. Pokud je tedy nevržena a postavena dle všech vyhlášek a podle platných stavebních plánů, nepředstavuje o nic větší riziko než v případě běžných staveb. Možná by vás dokonce překvapilo, že masivní dřevo má větší požární odolnost než některé druhy kovů.
Nenapadnou dřevostavbu škůdci nebo plísně? Myslíte, že by realizační firmy dopustily, aby se něco takového u jejich projektů skutečně dělo? Pokud je stavba opravdu dobře navržená, nemusíte se bát, že byste se museli s takovým problémem zabývat. Navíc je dřevo předem ošetřeno ochranným nátěrem, který zajišťuje odolnost materiálu právě proti houbám a škůdcům.
Rozhodně se tedy tohoto druhu bydlení nemusíte bát, na dřevostavbu jsou totiž kladeny úplně stejné bezpečnostní normy jako na kteroukoliv klasickou stavbu.