Získejte zpětnou vazbu
Snad každý člověk si v mládí psal básně nebo povídky. Mnozí měli dokonce nemalé spisovatelské aspirace. Někteří lidé v psaní pokračují i v dospělém věku a to i přesto, že je jim jasné, že spisovatelské uplatnění rozhodně nemohou očekávat. Nicméně psaní pro ně představuje zábavu a pro mnohé také má psaní psychoterapeutické účinky. Například psychologové už dávno doporučují psaní deníků jako velmi účinnou psychoterapeutickou metodu. Odborně se tomu říká writing therapy a patří to mezi takzvaně expresivní terapie. Bohužel tento způsob terapie se zatím v Českých kruzích dostatečně neprosadil, ale v jiných zemích je to oblíbená psychoterapeutická metoda.
Nemusí se z Vás stát profesionální spisovatelé
Samozřejmě, i když amatérští psavci jsou si velmi dobře vědomi toho, že z nich spisovatelé nebudou, nikoho rozhodně nebaví psát si takzvaně do šuplíku. Také není pravda, že by psaní bylo výhradně koníčkem pro notorické introverty. Úplně každý má potřebu se sdílet.
Internetové komunity pro amatérské spisovatele
Proto i amatérští spisovatelé hledají způsoby, jak své dílo dostat mezi lidi. Samozřejmě mnozí lidé píší blogy, které mají tu výhodu, že se dostanou mezi široku čtenářskou oblast. Nicméně blog umožňuje jen omezené žánry. Jedná se v podstatě o esej či fejeton, ale poezie nebo próza rozhodně není pro blog ten vhodný žánr. Publikovat je určitě můžete, ale sotva si najdete své čtenáře. Proto se druží amatérští psavci do internetových komunit, kde svá díla vkládají a kde o nich diskutují. Těchto literárních webů najdeme nemalé množství. Některé jsou opravdu zaměřené výhradně zájmové, některé naopak jsou zaměřeny na hledání nových literárních talentů s tím, že na nich najdete i sekci „pro nakladatelství“.
Pokud patříte mezi psavce amatéry, určitě zkuste některý z těchto literárních portálů využívat. Dostane se Vám zpětné vazby.